10 نکته که باید قبل از تشکیل یک تیم پراکنده بدانید


 

آیا قصد دارید یک فریلنسر استخدام کنید یا یک تیم پراکنده بسازید؟ از استفاده از تکنولوژی مناسب تا مصاحبه و ارتباطات، 10 نکته را آماده کرده ایم که باید قبل از شروع کار حتما آن ها را بدانید.

  1. دقیقا توضیف کنید که تیمتان چه کاری باید انجام دهد

حتما مطمئن شوید که توضیحات پروژه مانند کاری که باید تحویل دهند و بازه زمانی انجام کار را دقیقا توصیف کرده باشید تا از سوء تفاهم و تاخیر در کار جلو گیری کنید.

  1. منابع مورد نیازتان را بشناسید

بسته به سایز پروژه، زمانبندی و میزان پیچیدگی آن، شاید برایتان بهتر باشد به جای استخدام یک فریلنسر تنها،  به یک  تیم پیشرفته تر و بزرگتر مراجعه کنید. همچنین ممکن است در همچین مواقعی بخواهید چند فریلنسر به صورت همزمان استخدام کرده و یک تیم پراکنده برای خود بسازید، یک مدیر پروژه استخدام کنید و فقط به دنبال با تجربه ترین فریلنسر ها بروید.

  1. خود را برای کار از راه دور آماده کنید (ابزار)

مطمئین شوید که اعضای تیمتان به طور کامل ابزار و تکنولوژی ارتباط برقرار کردن و تحویل نتیجه کار را به متوجه شده اند. این مورد شامل آشنایی با انواع راه های ارتباطی، بالا بردن امنیت اینترنتی و... میباشد

  1. یک پروسه مصاحبه/اسکرینینگ ایجاد کنید.

این بسیار مهم است که در هنگام کار کردن با یک توسعه دهنده آنلاین، از سیستم اسکرینینگ استفاده نمایید. البته این مورد شامل سوالات فنی و حتی سوالات رفتاری هم میشود که به وسیله آن ها میتوانید مطمئن شوید اعضای تیم همکاری مناسب را دارند و میتوانند به صورت موثر به ارتباط و حل مشکلات بپردازند

  1. ارتباطات یک کلید اساسی میباشد

ممکن است موقعیت های زمانی، زبان و برنامه های کاری متفاوت باشد، با این حال باید یک برنامه ارتباطی موثر ایجاد کنید و مطمئن شوید که تمام افراد دقیقا در مسیر درست در حرکت هستند و نیاز های پروژه را به طور کامل متوجه شده اند. از لهجه محلی و بیان هایی که ممکن است باعث ایجاد سوء تفاهم شود شدیدا پرهیز نمایید

  1. یک برنامه زمانی معقول انتخاب کنید و به آن پایدار باشید

زمان بندی و آینده نگری در پروژه یک امر بسیار مهم میباشد و باعث میشود که همه اعضای تیم بتوانند برنامه کاریشان را با هم هماهنگ نمایند. از قرار دادن یک برنامه زمانی نامعقول خودداری نمایید و اگر مطمئن هستید که این زمان کاملا واقع گرایانه است، از هیچ گونه تاخیر و بی برنامگی اعضای تیم چشم پوشی نکنید. همچنین در ایجاد برنامه کاری، روز های تعطیل و اعیاد مختلف پیش روی اعضای تیم را هم در نظر بگیرید

  1. موانع بالقوه کار را از بین ببرید تا کارایی فریلنسر ها را زیاد تر کنید

کارایی فریلنسر ها را با تامین کردن منابع مورد نیاز و پاسخ دادن به سوالاتشان بیشتر کنید. همچنین مطمئن شوید که آن ها در دسترس باشند تا اگر شما هم سوالی برایتان پیش آمد بتوانید از آن ها بپرسید.

  1. تعیین کنید که اعضای تیم خودشان میتوانند با تیم های دیگر برای انجام کارتان همکاری کنند یا نه

در همان ابتدای کار قوانینی را تعیین و مسئولیت های افراد را به صورت کامل مشخص کنید تا از سوء تفاهم ها جلوگیری کنید. این کار همچنین میتواند شامل استخدام یک مدیر پروژه یا یک رابط برای پاسخگویی به سوالات و مشکلات آن ها باشد.

  1. زمان اضافی در نظر بگیرید که بتوانید مشکلات احتمالی را پوشش دهید

قبل از برنامه ریزی کاری نیاز های افراد تیم را برسی کنید تا بتوانید سیستم کاری تیم را بهتر بشناسید. اگر تیمتان تا به حال با کارمندان از راه دور کار نکرده است، احتمالا هماهنگ شدن و عادت کردن آن ها به این وضعیت کمی زمان خواهد برد.

  1. برای نحوه به پایان رساندن پروژه کمی اختیار عمل در نظر بگیرید

هنگامی که با توسعه دهندگان آنلاین کار میکنید، آن ها میتوانند منابع بسیار موثری باشند در اینکه شیوه های نوین را وارد کار کنند و بازده کار را بالاتر ببرند

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تمرین داده کاوی و برنامه نویسی با پایتون

فوری برجسته سایر دروس دانشگاهی
1 1,000

کد نویسی و پیاده سازی مقاله

Matlab
0 0

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x