ده نکته برای ارسال یک پیشنهاد موثر


 

با وجود صد ها فریلنسر که بر سر کاری با هم در رقابتند و ده ها نفر که به یک کار مشترک پیشنهاد میدهند، چگونه میتوانید کاری کنید که پیشنهاد شما از بین این همه پیش نهاد جان سالم به در ببرد؟ در حقیقت همانطور که فریلنسر ها با هم تفاوت دارند، کارفرما ها هم با هم بسیار متفاوت اند و یک جمله جادویی وجود ندارد که برای هر پیشنهاد جواب دهد. اما به هر حال، چند گام مهم وجود دارد که باعث میشود کارفرما ها پیش نهاد شما را جدی بگیرند و به آن توجه مضاعف نمایند. در اینجا ده نکته را آماده کرده ایم که میتوانند پیشنها شما را موثر تر نمایند:

  1. توضیحات مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

اگه کار فرما احساس کند که شما پروژه را به طور کامل متوجه نشده اید، احتمال اینکه پیشنهادتان را قبول کند کم میشود. به علاوه آن ها از شما سوالات به خصوصی میکند که شما باید از آن ها اطلاع داشته باشید. در حقیقت کارفرما ها شرط یا عبارتی را به کار میبرند که شما باید از آن در پیشنهادتان از آن استفاده نمایید تا توجه او را جلب نمایید. نتیجه اینکه شما باید همیشه زمان کافی بگزارید و توضیحات را کامل و دقیق بخوانید.

  1. پیشنهاد خود را واضح و مختصر نگه دارید

توجه نمایید که کارفرما ها پیشنهاد های بسیار زیادی دارند که باید بررسی نمایند. این خیلی منطقی است که تمام کلمات در همه پیشنهاد ها قرار نیست خوانده شوند. ممکن است آن ها از روی پیشنهاد هایی با توضیحات زیاد و غیر است به طور کامل رد شوند و اصلا آن ها را نخوانند. با استفاده از کلمات زیاد و غیر ضروری، سرمایه گذار را دعوت به نخواندن پیشنهادتان ننمایید.

  1. تیمتان را صریح و دقیق مشخص نمایید

با استفاده از توضیحات پروژه به عنوان راهنما، در تعیین اینکه چه چیز را آماده میکنید، چقدر هزینه میبرد و چه میزان طول میکشد تا آن را تحویل دهید بسیار دقیق عمل نمایید. مبهم بودن در مورد یک موضوع نشان دهنده عدم اطمینان و قطعیت است. اگر شما به خودتان اطمینان ندارید، کارفرما هم به شما اطمینان نخواهد داشت.

  1. اگر کارفرما با شما ارتباط برقرار کرد، به سرعت به آن پاسخ دهید

بسیاری از کارفرما ها تا 24 ساعت پس از اتمام پروژه حقوق آن را واریز مینمایند، پس مطمئن شوید که در این زمان کاملا در دسترس باشید.

  1. همیشه با کارفرما در ارتباط باشید

شما میتوانید به وسیله پیام رسان درون سایت همواره با کارفرما در ارتباط باشد و از طریق ربات تلگرام پیام ها، اطلاعیه ها و ... را چک کنید و پروژه های جدید که مربوط به توانایی های شما میشود را به محض ارسال مشاهده نمایید. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.

  1. در رزومه خود نمونه کار قرار دهید

کیفیت، نه اندازه، معمولا قانون قرار دادن نمونه کار در رزومه میباشد. همچنین مطمئن شوید که نمونه ها مناسب با کاری است که انجام میدهید و نشان دهنده بهترین کار شما میباشد

  1. از کار خود محافظت نمایید

نصیحت من به شما: اگر شما نمی خواهید کار شما از دست برود، همیشه در نمونه هایی که ارائه میدهید باید نشانه و امضای مخصوص شما در آن وجود داشته باشد، به زبان دیگر مشخصات خود یا حد اقل یک جمله منع کپی رایت در آن قرار دهید

  1. در قیمت خود به صورت رقابتی عمل نمایید

رقابتی عمل کردن به این معنا نیست که پایین ترین قیمت را پیشنهاد دهید. پیشنهاد دادن در یک بازار کاری بسیار به رقابت سختی می انجامد ولی اگر سطح کار شما واقعا بیش از میزان عادی میباشد، ممکن است سرمایه گزارانی را بیابید که برای کار بهتر هزینه ای بیش از میزان عادی میپردازند. در دست دیگر اگر شما در دنیای فریلنسری تازه کار میباشید، بهتر است ابتدا یک شهرت برای خود ایجاد کرده و امتیاز خود را بالاتر ببرید.

  1. کار خود را بیش از حد بزرگنمایی نکنید

مقداری اعتماد به نفس خوب است، ولی ادعا های بیش از حد کسی را مجذوب خود نمیکند. صادق بود درباره توانایی هایتان شما را خیلی جلو تر میبرد تا اینکه بخواهید با بزرگنمایی در این کار پیشرفت نمایید  

  1. همیشه قبل از ثبت یک پیشنهاد آن را بازخوانی نمایید

آیا واضح نوشته شده است؟ آیا غلط املایی ندارد؟ مهم نیست که شما روی چه پروژه ای پیشنهاد میگزارید، پیشنهادی که ضعیف نوشته شده باشد نشان دهنده میل کم شما به پروژه و عادت های کاری ناخوشایند میباشد و نشان دهنده ضعف شما است.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تمرین داده کاوی و برنامه نویسی با پایتون

فوری برجسته سایر دروس دانشگاهی
1 1,000

کد نویسی و پیاده سازی مقاله

Matlab
0 0

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x