5 توانایی برتر که هر فریلنسری باید کسب کند


 

خوب، پس شما می خواهید یک فریلنسر موفق باشید؟

در مرحله اول باید خود را با بهتر کردن توانایی هایتنان شایسته تر کرده و در مرحله بعد باید به بروز ترین ابزار مجهز شوید. به هر حال، یک فریلنسر موفق هیچ گاه نباید از به دست آوردن توانایی های بهتر در حوزه بیزینس خود چشم پوشی کند. از هر چه بگذریم، شما موسس بیزینس خود بوده و باید کار، حقوق و خدماتی که ارائه می دهید را به تنهایی مدیریت کنید.

این 5 توانایی را به بهترین شکل کسب کنید، و بیزینستان به اوج موفقیت خود می رسد!

  1. ارتباطات

به دست آوردن دل یک مشتری وفا دار با ایجاد یک رابطه شروع می شود. بله، آن ها باید از شما خوششان بیاید. ابتدا، باید بتوانید با آن ها به را حتی، در یک محیط حرفه ای و دوستانه رابطه برقرار کنید. اینکه کارفرمایان به راحتی بتوانند با شما صحبت کنند، باعث می شود که علاقه بیشتری به کار کردن با شما پیدا کنند.

در کل، مطمئن شوید متوجه نیاز هایشان هستید. اگر لازم شد از آن ها سوال بپرسید و به سرعت به سوالات آن ها پاسخ دهید. در ضمن، لطف کردن به آن ها، در صورتی که  خیلی برایتان هزینه بردار نیست (یا اصلا هزینه بردار نیست)، یک راه موثر برای بالا بردن مقامتان می باشد.

  1. مذاکره

قبل از این که کار را روی پروژه شروع کنید، باید با کارفرمایتان بر سر حقوق، محدوده زمانی و ... به توافق برسید. این کاری است که هر دو باید از آن راضی باشید و شرایط باید با اندازه پروژه و ظرفیت شما برای انجام آن متناسب باشد.

زمان هایی وجود دارد که کارفرما درخواست حقوق کم تر یا محدوده زمانی کم تر می کنند. اگر با انجام این کار ها مشکلی ندارید، پس بله گفتن اشکالی ندارد. اما در غیر این صورت چطور؟ شما باید بتوانید کارفرما را با دلایل منطقی قانع کنید که حقوق یا محدوده زمانی بیشتری به شما بدهد، بنابراین داشتن توانایی مذاکره، می تواند شما را از یک زندگی پر ذلت و سخت نجات دهد و امور را به وفق مراد شما نزدیک تر کند.

  1. مدیرت مالی و زمانی

کلید مدیریت مالی و برنامه زمانی این است که یک قدم جلو تر از زمان حال بیاندیشید. بیایید با یک حقیقت در مورد حقوقتان به عنوان فریلنسر شروع کنیم؛ در واقع وضعیت حقوقتان قرار است کاملا بی قاعده باشد. این موضوع زیبایی و چالش این کار محسوب می شود. ماه هایی پربرکت و همچنین ماه هایی با درآمد بسیار کم وجود خواهد داشت. شما باید از خود در برابر بی قاعدگی محافظت کنید. حتی اگر به تازگی کار خود را به عنوان یک فریلنسر آغاز کرده اید، باید شروع به سرمایه گزاری برای آینده تان کنید.

همچنین مدیریت برنامه کار خیلی سختی است. به عنوان یک فریلنسر، شما کاملا بر روی زمانتان احاطه دارید. این آزادی عمل می تواند هم موجب موفقیت، هم موجب شکستتان شود. اینقدر نظم داشته باشید که برنامه تان دچار خلل نشود.

ابزار ها و برنامه های زیادی برای مدیریت زمان وجود دارد. استفاده از این ها می توانند شما را از ضایع کردن برنامه تان نجات دهد، مخصوصا اگر از آن دسته از افراد هستید که نمی توانید به خودتان در انجام برنامه اعتماد کنید.

  1. سازمان دهی

جنبه های زیادی در یک کار فریلنسری می تواند غیر قابل پیش بینی باشد؛ شما باید بتوانید سر خود را در این حرفه سخت، بالای آب نگه دارید. وقتی سازمان دهی شده باشید (که به زبان ساده همان قرار دادن هر چیز در جای خودش است) بسیار راحت تر است که در مواقع حساس بتوانید آرامش خود را حفظ کنید. دیگر هیچ تغییری در لحظات آخر نمی تواند شما را آشفته کند، زیرا دقیقا می دانید که چطور باید از پس آن ها بر بیایید. سازمان یافته بودن همچنین بدین معنا است که بدانید هرچیز در کجا قرار دارد و دیگر نخواهید زمان با ارزشتان را بر سر یافتن آن ها تلف کنید.

با توانایی سازمان یافته بودن، می توانید قابل پیش بینی تر شده و از هرج و مرج های اضطراب آور دوری کنید.

  1. حل مسائل

یک چیز که بیل گیتس، الان ماسک و وارن بافت در آن مشترک هستند، ارائه راه حل مشکلات در مواقع حساس است. آن ها تسلیم نمی شوند، در غیر این صورت هیچ گاه به همچین موفقیت هایی دست نمیافتند. وقتی امور طبق برنامه پیش نمی روند دست از تلاش نکشید، درعوض، ابتکار ایجاد نقشه های 2 و 3 و ... را داشته باشید و در انجام آن ها نیز مبتکرانه عمل کنید. درست مانند گفته معروف " وقتی امور سخت می شود، فقط سرسخت جان سالم به در می برد".

پس سرسخت باشید!

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
3 136,666

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x