9 سوال مصاحبه برای انتخاب بهترین فریلنسر


 

تشخیص دادن اینکه یک نفر به درد کار شما میخورد یا نه معمولا کار آسانی است اما جای سخت کار تشخیص یک فریلنسر خوب از یک فریلنس بهتر میباشد.

برای انتخاب همواره مهم ترین مرحله، قسمت مصاحبه است. متن پیشنهاد فریلنسر ها توضیحات پایه و اولیه از قبیل یک معرفی مختصر، اینکه تجربیاتشان چگونه به کار شما میاید و یک توضیح کلی درمورد شیوه انجام پروژه را در بر میگیرد اما این مصاحبه است که به شناخت یک فرد منجر میشود. مصاحبه یک شانس برای هر دو طرف میباشد که صادقانه حرف هایشان را با هم بزنند و ببینند که چقدر خوب میتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. شما از طرز حرف زدن آنها به اندازه حرف هایی که میزنند میتوانید اطلاعات کسب کنید.

از نحوه شروع کار تا تجربیات فریلنسر یا حتی عادت های کاریَش، نه سوال اساسی وجود دارد که باید پرسیدن آن ها را حتما در برنامه مصاحبه تان قرار دهید

پروژه

1. سوال: آیا میتوانید با این برنامه زمانی هماهنگ شوید؟

اگر به تنیجه پروژه در زمان کوتاهی نیاز دارید، همان اول کار باید متوجه شوید که آیا فریلنسر با این محدوده زمانی مشکلی دارد یا نه. بیشتر فریلنسر ها معمولا چندین پروژه را به صورت همزمان انجام میدهند، این به این معنی نیست که آن ها به درد کار شما نمیخورند بلکه به این معنی است که باید برنامه کاری شما را با برنامه کاری کارفرمایان دیگر در تعادل نگه دارند.

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: توانایی های مدیریت پروژه. آیا میتوانند با برنامه شما قسمت به قسمت جلو بیایند؟ روش آن ها برای متعادل نگه داشتن کار شما با پروژه های دیگری که در دست دارند چیست؟

ادامه سوال: " آیا این محدوده زمانی واقع گرایانه است؟ " یک فریلنسر با تجربه باید بداند که آیا زمان کافی برای پروژه در نظر گرفته اید، برخی گام های کلیدی را در تعیین زمان مورد نیاز جا نگذاشته باشید و آیا زمان اضافی برای بروز مشکل احتمالی در نظر گرفته اید یا نه

 2. سوال: به نظر شما، سه توانایی اصلی مورد نیاز برای این پروژه چیست؟

اگر شما مراحل ثبت پروژه را به صورت کامل و دقیق انجام داده باشید و اگر آن ها توضیحات پیشنهادشان را به صورت  کامل و دقیق نوشته باشند، به احتمال زیاد این سه توانایی در طول مسیر تشخیص داده شده اند.

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: آیا آن ها واقعا پروژه شما را متوجه شده اند؟ توانایی های اصلی صرفا توانایی های فنی نمیباشند و ممکن است فریلنسر لیستی از توانایی ها را برای شما بازگو کند که نه در توضیحات پروژه و نه در توضیحات پیشنهاد منعکس شده باشند. به هر حال جواب آن ها نشان دهنده میزان فهم آن ها از پروژه شما یا مشکلات و موضوعاتی که در حین کار ممکن است با آن ها برخورد کند باشد.

ادامه سوال: " از این سه توانایی، کدام را به عنوان قوی ترین و کدام را به عنوان ضعیف ترین توانایی تان میشناسید ؟

تجربه

3. سوال: آیا میتوانم پیشینه کاری و نمونه کار هایت را ببینم؟
یک متخصص با تجربه باید بتواند نمونه کار هایش را با شما به اشتراک بگذارد یا در مورد پروژه های مشابهی که در این زمینه انجام داده است کمی صحبت کند. در این باره داوری خود را بر مبنای اینکه چگونه خود را معرفی کرده اند بگذارید: به عنوان مثال بعضی از کار ها همیشه عمومی نیستند و یا نمیتوان آن ها را به راحتی به اشتراک گذاشت و ممکن است کسی با سال ها تجربه رزومه بسار قوی ای نداشته باشد (مثلا اگر به تازگی تصمیم گرفته اند که برای خودشان کار کنند نه برای دیگر کارفرمایان)

- برداشتی که باید از جواب داشته باشید: آیا سطح کاری آن ها میزان توانایی و توجه به جزئیاتی که کارتان نیاز دارد را دارا میباشد؟

- ادامه سوال: با چه شیوه ای میخواهید پروژه را انجام دهید؟ این سوال به شما این اطلاعات را میدهد که آن ها چگونه با بقیه همکاری میکنند، آیا به نیاز های مشتری توجه دارند، آیا با چالش های این کار آشنایند یا میتوانند انتظاراتتان را برآورده نمایند؟

 4. سوال: درباره آخرین پروژه ای که در انجام آن موفق بوده اید برایم بگویید

چه فاکتوری باعث شد که بتوانید بهترین کارتان را ارائه دهید؟

افراد مختلف در موقعیت های مختلفی شکوفا میشوند. چه عاملی به آن ها کمک کرد که بتوانند بهترین کار خود را به نمایش بگذارند و چه کاری میتوانید انجام دهید که این شرایط باز هم به وجود بیاید؟

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: آیا میتوانند به صورت مستقل کار کنند؟ آیا در الویت بندی مهارت دارند؟ توجه کنید که عادت های کاری مورد علاقه شان چقدر با پروژه شما هماهنگی دارد

ادامه سوال: " اگر فرض کنیم در همان پروژه قبلی هنوز مشغول به کارید دوست داشتید چه چیز هایی را تغییر دهید؟ " مانند بالا، به جملاتشان به دقت کنید که عادت های کاریشان را یاد بگیرید.

5. سوال: از کارفرمایان قبلی چه باز خوردی دریافت کرده اید؟

بسیاری از فریلنسر ها، مانند آن هایی که در خودکار کار میکنند، پاداش ها و باز خورد هایی در رزومه خود دارند که میتوانند با شما به اشتراک بگذارند.

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: آیا فریلنسر کار با کیفیت تحویل میدهید؟ آیا با کارفرما ها ارتباط موثری ایجاد میکنند؟ آیا موارد منفی در رزومه شان دیده میشود؟ ارتباطات کاری همیشه در بهترین شکل ممکن نیستند، اما باید اطمینان پیدا کنید که مشکلات و مسائلی که در گذشته وجود داشته به طور کامل حل شده اند و به کار شما لطمه نمیزنند.

ادامه سوال: " برترین نقاط قوت و نقاط ضعفتان چیست؟ " یا " چه نکات مثبت و چه نکات منفی ای در پروژه های قبلی وجود داشت؟ " این سوالات در مصاحبه به فریلنسر ها فرصت بسیار مناسبی میدهد که با شما روراست باشند و در همین حین خود را با شرایط پروژه شما به صورت کامل هماهنگ نمایند.

منطق های کاری

6. سوال: آیا زمان برای اضافه کاری دارید؟

همه فریلنسر ها نمیتوانند به صورت تمام وقت در اختیار شما باشند و اگر در این باره قبلا بحث نکرده اید، این بسیار مهم است که میزان در دسترس بودن آن ها را بفهمید. بسیاری از مردم بیزینس فریلنسری موفقی در کار کردن برای دیگران دارند، ولی شما هنوز هم باید بتوانید با خیال راحت کار را به آن ها بسپارید و مطمئن باشید که تمام انتظاراتتان را برآورده خواهند کرد.

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: نحوه مدیریت زمان شان. مطمئن شوید که میتوانند در زمان موعد کار را تحویل دهند و با برنامه شما جلو بیایند.

ادامه سوالات: " در چه موقعیت زمانی ای قرار دارید ". اگر فریلنسر مورد نظر شما ساکن خارج کشور میباشد باید بدانید که ساعت های کاریتان چه موقع بر هم منطبق میباشد و در چه زمان میتوانید با یکدیگر ارتباط برقرار نمایید.

7. سوال: اگر با شما برای انجام پروژه قرار داد ببندم، در اولین روز کاریتان چه کار میکنید؟

این سوال کمتر در مورد کار هایی است که باید انجام دهند و بیشتر درمورد نحوه انجام کار و نحوه اولویت بندی آن میباشد.

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: چگونگی مدیریت کار و سازگاری و استحکام آن ها در انجام کار. جواب آن ها باید منعکس کننده بحث قبلی تان در مورد توانایی های مدیریت پروژه، فهم آن ها از پروژه و توانایی آن ها در اولویت بندی پروژه باشد

ادامه سوال: " با توجه از فهم شما از پروژه، آیا مشکلاتی وجود دارد که ممکن از در میان راه با آن برخورد کنیم؟ راه حل شما برای آن ها چیست؟

8. سوال: فکر میکنید کلید های موفقیت در هنگام کار با یک کارفرمای آنلاین چیست؟
هر کس راه متفاوتی برای انجام کار ها دارد مخصوصا هنگامی که کار کردن شما به صورت رو در رو نیست. اما آیا اولویت های شما با هم یکی است؟

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: شیوه برقراری ارتباط توسط آن ها. آیا جواب آن ها مفهوم کار از راه دور را منعکس میکند؟ به عنوان مثال، همکاری، ارتباطات قوی و جواب گویی در هر ارتباط کارفرمایی-فریلنسری بسیار حیاتی میباشند. آن ها چگونه قصد دارند این چالش ها را پشت سر بگذارند؟

ادامه سوال: "برای مدیریت کارتان از چه ابزار هایی استفاده میکنید؟" برای اینکار ابزار متعددی وجود دارد و شما باید بتوانید به فریلنسر خود اعتماد کنید که از تمام ابزار لازم برای انجام کارتان استفاده خواهد کرد.

9. سوال: آیا سوالی در مورد این پروژه یا سازمان ما دارید؟

این یک سوال بسیار مناسب برای پایان مصاحبه میباشد، اینکه به او این فرصت را بدهید که هر سوالی که دارد و شما آن را پوشش نداده اید را از شما بپرسد.

برداشتی که باید از جواب داشته باشید: اگر نیاز هایتان را به خوبی منتقل کرده باشید یا پروژه تان زیاد پیچیده نباشد، به احتمال زیاد سوالی از شما نخواهند داشت. اما به هر حال اگر سوالی در مورد سازمان یا پروژهای بعدی تان داشتند، نشان دهنده علاقه شان به پروژه و ادامه همکاری با شما میباشد.

نکته آخر: سعی کنید مصاحبه هایتان را از طریق تماس تصویری برقرار نمایید زیرا باعث ایجاد یک ارتباط قوی تر میشود که شناخت طرفین را از یک دیگر بالاتر میبرد.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
0 0

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
2 170,000

شبیه سازی مدل اشوبی چین با نرم افزار متلب

الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی مرکز کنترل اعلام حریق با stm32

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB ARM
2 1,000

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x