چگونه بین کار و مدرسه تان تعادل ایجاد کنید؟


 

اگر می خواهید همزمان با درس خواندن به کار نیز بپردازید، پس حتما این نکات را به خاطر بسپارید...

اگر همزمان با درس خواندن کارتان را نیز به عنوان یک فریلنسر نگه دارید بسیار به نفعتان تمام می شود. این کار پول اضافه در جیبتان می گذارد، می توانید لیست مشتری هایتان را زود تر رشد داده و تجربه تان را در زمینه کاری که انجام می دهید بالاتر می برد. اما همچنین نکاتی منفی نیز وجود دارد، مانند اینکه کار و درس خواندن تان می تواند با هم تداخل ایجاد کند  یا اینکه ممکن است گرایش بیشتری به پول در آوردن نسبت به درس خواندن پیدا کنید و باعث شود از درس خواندن جا بمانید

برای اینکه بتوانید تمرکز و اعصابتان را متعادل نگه دارید، ما در پایین لیستی از برترین نکاتی که می تواند شما را در مدیریت مدرسه و کارتان کمک کند آماده کرده ایم:

زمان را دریابید

اگر هیچ زمان اضافی ای برای درس خواندن، فعالیت در شبکه های اجتماعی و استراحت ندارید، طریقه برنامه ریزی تان اشتباه است. مهم نیست که کار سودمند است، اگر خسته اید یا ناراحتید، کیفیت کارتان نیز همانند سلامتی تان در خطر می افتد. قبل از اینکه حتی به کار کردن فکر کنید، چک کنید که آیا بعد از کلاس یا مدرسه تان وقت اضافه دارید یا نه. همچنین باید مشخص کنید که چه زمان بهتر کار می کنید. آیا با صبح کار کردن بیشتر حال می کنید یا کار را در شب ترجیح می دهید؟  

برنامه ریزی کنید

بعد از نهایی کردن برنامه تان برای مدرسه، حساب کنید که چقدر زمان توسط مقاله هایی که باید تهیه کنید، مشق هایتان، فعالیت هایتان در شبکه های اجتماعی، فعالیت های فوق برنامه و مانند این ها گرفته می شود. مشخص کنید که چند ساعت را می توانید به کار فریلنسری تان اختصاص دهید. ممکن است بتوانید آن برنامه تلوزیونی که هر شب می بینید را فدا کنید یا اینکه فکر رفتن به چند تا از مهمانی های شبانه را از سرتان بیرون کنید. اگر فکر می کنید زمان زیادی را در رفت و برگشت به مدرسه طی می کنید می توانید خانه ای نزدیک تر به مدرسه بگیرید و...

گل چین کنید

هر کاری را که می بینید قبول نکنید. گل چین کردن کار ها به این معنا است که فقط کار هایی را انتخاب کنید که به خوبی می توانید انجام دهید و در عین حال پول خوبی هم از آن در می آورید. اگر پروژه ای به زمانی بیشتر از آنچه می توانید به کار اختصاص دهید نیاز دارد، یا ارزش حقوقی که میگرید را ندارد، یا اینکه خیلی پیچیده و سخت است، آن را رد کنید و به کار دیگری بپردازید.

انظبات نظامی داشته باشید

فریلنسر بودن به تنهایی به نظم بسیار بالایی نیاز دارد، چه برسد به اینکه بخواهید همزمان کار های مدرسه را هم انجام داده و با دوستان به گشت و گذار بپردازید. فقط همین که فردا صبح، به موقع بیدار شده و کار را عقب نیندازید به خودداری و اراده فولادین احتیاج دارد. با ساختن یک لیست از کار هایی که امروز باید انجام دهید و خط زدن آن ها وقتی انجام شدند، به خودتان یادآوری کنید که همه چیز را تحت کنترل دارید.

انتظارات درستی برای مشتری ها ایجاد کنید

از حرف زدن نترسید. باید به مشتری تان بگویید که پروژه به بودجه بیشتر یا محدوده زمانی طولانی تری نیاز دارد. قبل از اینکه تمام جوانب کار را مورد برسی قرار دهید و با برنامه خود هماهنگ کنید، هیچ قولی به آن ها ندهید. یک روش در هنگام مذاکره این است که کمتر به آن ها قول دهید و بیشتر از قولتان به آن ها خدمات دهید. به عنوان مثال، فکر می کنید که پروژه ای را می توانید در یک هفته انجام دهید، پس به کارفرمایتان بگویید که این پروژه به دو هفته زمان نیاز خواهد داشت. بدین صورت، اگر مریض شدید یا کار مهمی برایتان پیش آمد می توانید باز هم به محدوده زمانی مشخص شده متعهد باشید. همچنین می توانید از این زمان استفاده کرده و کیفیت بالای کار را تضمین کنید تا انتظارات مشتری به طور کامل برآورده شود.

اینکه همزمان هم دانش آموز باشید و هم به حرفه فریلنسری تان بپردازید می تواند بسیار سرتان را شلوغ کند، اما منافع بسیار زیادی برایتان خواهد داشت مثلا برای خودتان یک نام در دنیای فریلنسر ها ایجاد می کنید و از بسیاری از رقبای تان جلو می زنید. اما هیچ گاه خودتان را در امور متفرقه گم نکنید و همیشه نگاهتان به هدف باشد. فریلنسر بودن به خاطر نتایج حتمی و پول بیشتر بسیار خوشایند است، اما فراموش نکنید که به دلیلی در مدرسه هستید. دیپلم تان را هیچ موقع از ذهنتان پاک نکنید. ما برای همه تان آرزوی موفقیت داریم!

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
3 136,666

نظرات

فرهاد خجسته

13 آبان - 16:09

سلام. بسیار ممنون از راهنماییاتون. من همزمان با مدرسه کار هم میکنم. شرایط بسیار سخت است و این نکات طلایی کمک شایانی میکنند

پاسخ
پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x