چگونه به مشتری مورد علاقه یک فریلنسر تبدیل شویم؟


 

وقتی یک فریلنسر ایده آل میابید، دوست دارید شرایطی را ایجاد کنید که کار کردن در پروژه های شما برایش لذت بخش باشد. این نکات به شما کمک میکند که ارتباطتان را  با یک کارمند قراردادی، به یک رابطه طولانی مدت تبدیل کنید و بهترین تجربه کار آنلاین را برای خود رقم بزنید. پس با خودکار همراه باشید

فریلنسر ها دوست ندارند زیر فشار قرار بگیرند. طبق تحقیقاتی که توسط IBM صورت گرفته، انعطاف پذیری مهم ترین دلیل فریلنسر شدن یک فرد میباشد و با رویای اینکه "خودشان رئیس خودشان باشند" آغاز میشود. شناخت این اولویت ها در کار با یک فریلنسر باعث میشود آن ها شما را یک مشتری برتر – کسی که میخواهند در آینده هم با او کار کنند – تلقی نماید.

کار را با یک برنامه آشنایی مناسب آغاز کنید

یک پروسه آشنایی مناسب باعث میشود که فریلنسر ها همکاری موثر تری داشته باشند و نتیجه مطلوب تری به شما ارائه دهند.

برنامه آشنایی شما باید فریلنسر را با خصوصیات پروژه آشنا کند، انتاظارات را روشن نماید، و باعث شود آن ها به سیستم های مورد نیاز، اپلیکیشن ها و برنامه های اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنند. همچنین فاکتور حقوقی شان را برسی نمایید و آن ها را به یک رابط مناسب معرفی کنید که بتوانند حقوقشان را به راحتی و سر وقت دریافت نمایند. این پروسه همچنین شامل معرفی کردن فریلنسر به بقیه اعضای تیم (به وسیله تماس تصویری، تلفن همراه، ایمیل و...) میباشد.

فریلنسر ها را نه تنها با پروژه، بلکه با شرکت، برند، انواع مشتریان و همچنین هدف نهایی کار آشنا نمایید. این کار ها باعث میشود که فهم آن ها  از پروژه بیشتر شود و در نتیجه، بازده کار را بالا تر میبرد. همچنین نشان میدهد اینقدر برای فریلنسر ارزش قائلید که حاضرید زمان زیادی بگذارید و آن ها را با کار آشنا نمایید. این موضوع کمک میکند که چهره شما و شرکتتان انسانی تر به نظر برسد و فریلنسر ها ترجیه میدهند با همچین شرکت هایی کار کنند.

در دسترس باشید

هر چقدر هم که برنامه آشناییتان پرجزئیات و کامل باشد، باز هم برای ممکن است سوالات یا نگرانی هایی ایجاد شود. سعی کنید به وسیله شبکه پیام رسانی درون سایت و ربات تلگرام همیشه در دسترس باشید تا اگر سوالی برایشان ایجاد شد به سرعت بتوانید به آن پاسخ دهید. (حتی اگر بخواهید بگویید که جواب سوال را نمیدانید و باید روی آن کار کنید)

میکرومدیریت نکنید

این خوب است که هر چند وقت یکبار با آن ها ارتباط برقرار نمایید تا در مورد اهداف، زمان بندی و... صحبت کنید ولی اینکه به آن ها دیکته کنید که دقیقا چطور باید به آن هدف دست پیدا کنند ممکن است رابطه تان را به خطر بیندازد.

در مورد پیمان کاران مستقل و خود مختار یا همان فریلنسر ها،  IRS عنوان کرده است که:" اگر شما قدرت آن را دارید که علاوه بر کاری که  باید انجام شود، طرز انجام آن را هم مشخص کنید، پس کارکنان شما کارمندان عادی تلقی میشوند نه فریلنسر". همچنین در تحقیقات IBM که در قبل به آن اشاره کردیم ذکر شده است که: "افراد برای این به فریلنسری روی میاورند که از دست رئسا و در کل مدیریت دقیق خلاص شوند".

برای آن ها بازخورد در نظر بگیرید

از آن جایی که این افراد، فریلنسر هایی هستند که نمیخواهید آن ها را از دست بدهید، طبیعتان از کارشان راضی هستید. پس بگذارید آن ها هم این موضوع را متوجه شوند. اگر نقص های هست که میخواهید برطرف شود، آن ها را هم بیان کنید. مانند موضوعی که روانشناسان به آن "ساندوچ ستایش گر" میگویند، کار را با ستایش شروع کنید، سپس در مورد قسمت هایی که میخواهید بهبود پیدا کنند بحث کنید، و آن گاه یک نتیجه گیری کلی بگیرید.

همچنین از آن ها در فروم های اجتماعی مانند پروفایل خودکار یا صفحه لینکدین تعریف کنید. نوشتن یک بازخورد نشان دهنده آن است که کار خوب آن ها دیده شده و با تعریفی که شما از آن ها میکنید فرد میتواند برای خود آبرو و اعتماد کسب کند.

پس از اتمام کار موفقیت ها و دست آورد هایی که پروژه برای شرکت به دست آورده را با آن ها در میان بگذارید

آیا مقاله ای که آن ها برای وبسایت شما نوشته اند تعداد به اشتراک گذاری بی سابقه ای را کسب کرده است؟ مدیر شرکت اپلیکیشنی که آن ها ساخته اند را ستایش کرده است؟ آیا یکی از مشتری ها یک نامه تشکر برای نحوه رسیدگی به مشکلات و پیشنهاداتشان فرستاده است؟ اگر این طور است به آن ها خبر بدهید (حتی بعد از این که پروژه به پایان رسیده است). یک ایمیل تشکر آمیز یا یک تماس باعث میشود که فریلنسر یک دید بسیار مثبت در مورد شرکت شما پیدا کند که در آینده میتواند برای شما منافعی را به همراه داشته باشد.

 بین پروژه ها به صورت دوره ای با فریلنسر ارتباط برقرار کنید

این موضوع بسیار مهم است مخصوصا وقتی که پروژه هایتان به صورت فصلی می باشد. هفته ها یا حتی ماه ها قبل از اینکه فکر میکنید به آن ها در یک پروژه نیاز دارید، از آن ها در مورد دردسترس بودنشان سوال کنید; فکر نکنید که آن ها همیشه منتظر تماس شما هستند که آن ها را برای پروژه تان استخدام نمایید.

اگر برای مدت بسیار زیادی است که به آن ها احتیاج نداشته اید و فکر میکنید که در آینده به آن ها نیاز خواهید داشت، بگذارید این موضوع را بدانند. فریلنسر ها وقتی برای مدت زیادی خبری از یک مشتری نمیشوند فکر میکنند که دیگر نیازی به او ندارند – مخصوصا اگر برایش بازخورد در نظر نگرفته باشند – پس برنامه کاریشان را با پروژه های دیگر پر میکنند. ضرب المثل "از دل برود هر آنچه از دیده رود" کاملا در اینجا کاربرد دارد!

حقوق آن ها را سر وقت پرداخت نمایید

این مورد کاملا واضح است اما ارزش بازگو کردن را دارد. گروهی از فریلنسر ها را در یک اتاق جمع کنید و از آن ها بپرسید که برای کدام یک از مشتری هایشان دیگر هیچ موقع کار نخواهند کرد، حداقل 60 درصد آن ها از شرکت هایی شکایت میکنند که نتوانسته اند حقوق آن ها را سر وقت پرداخت نمایند.

مهم تر از همه اینکه فریلنسر ها هم انسان هستند. راه هایی پیدا کنید که بتوانید نحوه کار آن ها را بشناسید. از آن ها در مورد احوالاتشان سوال کنید و مثلا بپرسید که چه برنامه ای برای آخر هفته دارند. این کار باعث میشود رابطه تان عمیق تر شود شما را به لیست مورد علاقه های فریلنسر منتقل کند.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
3 136,666

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x