چگونه پیشنهاد درست را انتخاب کنیم؟


 

برای کارفرمایان تازه کار، پروسه انتخاب یکی از پیشنهاد ها شاید کمی طاقت فرسا باشد. تنها همین تعداد زیاد پیشنهاد ها باعث میشود که کارفرمایان سر در گم شوند که باید از کجا شروع کند. از آنجایی که پروژه ها با یکدیگر متفاوت اند هیچ راه مسلمی وجود ندارد که دقیقا به انتخاب یک پیشنهاد بینجامد، اما ما یک سری سوالاتی را تهیه کرده ایم که به وسیله آن ها میتوانید خیل عظیمی از پیشنهاد ها را حذف نمایید و انتخاب خود را راحت تر کنید.

1. آیا قیمت خیلی برایتان مهم است؟

خوب معلوم است که شما نمیخواهید بیش از میزان لازم خرج کنید، اما آیا یک سقف دقیقی برای بودجه پروژه وجود دارد؟ اگر این طور است، باید محدوده را به صورت دقیق در توضیحات مقاله ذکر کرده باشید. با این حال فریلنسر ها میتوانند هر قیمتی که میخواهند پیشنهاد دهند ولی اگر واقعا سقفی برای بودجه وجود دارد، کار را با حذف پیشنهاد هایی شروع کنید که قیمت پیشنهادی خود را بیشتر از محدوده اعلام کرده اند. اگه بودجه شما انعطاف بیشتری دارد، بهتر است قبل این که تصمیم نهایی را بگیرید نگاه دقیق تری به این پیشنهاد ها بیندازید. ممکن است بعضی از آن ها ارزش پولی که میپردازید را داشته باشند و به ازای این پول کار بهتری در اختیار شما قرار دهند. البته به عنوان یک قانون کلی شما باید زمانی به این سوال فکر کنید که درحال ثبت پروژه هستید.

2. آیا میتوانید ریسک استخدام یک فریلنسر بدون هیچ بازخوردی در رزومه اش را بپذیرید؟

به هیچ وجه این سوال را دست کم نگیرید. روزانه فریلنسر های زیادی پا به این عرصه میگذارند که البته خیلی از آن ها هم بسیار با استعدادند. بیشتر آن ها قیمت پیشنهادی خود را کمی کمتر از میانگین در نظر میگیرند تا موقعیتی برای اثبات خود به وجود بیاورند. اگر یک پیشنهاد دهنده هیچ بازخوردی نداشته و از امتیاز پایینی برخوردار است، حتما پیشنهاد آن ها را به دقت بخوانید و پروفایل آن ها را بررسی نمایید. شما ممکن است از این راه یک فرد با استعداد را به قیمتی مناسب استخدام نمایید و برای خود یک منبع جدید و قدر شناس ایجاد کنید. اما اگر حساسیت پروژه شما  زیاد است، بهتر است فقط فریلنسر هایی با بیشینه زیاد و امتیاز بالا را انتخاب نمایید.

3. آیا زمان اتمام برایتان خیلی ضروری است؟

حساسیت زمانیِ یک پروژه حتما باید در توضیحات مقاله ذکر شود و اگر زمان پایان کار را دقیقا مشخص کرده باشید، به راحتی میتوانید هر پیشنهادی که خارج از این محدوده قرار گرفته است را حذف نمایید. وقتی به عنوان مثال گفته اید که پروژه باید در سه رو انجام بگیرد و یک نفر پیشنهاد انجام آن را در ده روز داده است، حتما در اینجا مشکلی وجود دارد. در بیشتر مواقع پیشنهاد دهنده وقت نگذاشته است تا توضیحات را کامل و به دقت مطالعه کند که این اصلا نشانه خوبی نیست. اما در حالت دیگر اگر دیدید که حتی یک فریلنسر با تجربه هم پیشنهادی خارج از محدوده زمانی شما داده است احتمالا باید به این فکر بیفتید که زمان تحویل کاری که در نظر دارید زیاد واقع گرایانه نمیباشد. در اینچنین مواقع، پروفایل افرادی که ادعا کرده اند میتوانند در این محدوده زمانی کار را تحویل دهند به دقت برسی نمایید زیرا اگر شما کار را به آن ها تحویل دهید و نتوانند در زمان معین آن را انجام دهند، نه برای شما خوب تمام میشود نه برای خود فریلنسر.

4. آیا پیشنهاد دهنده تمام اطلاعاتی که به او داده اید را در نظر گرفته است؟

این سوال معمولا به تنهایی میتواند تعداد زیادی از پیشنهاد ها را حذف کند. سوال کردن در مورد یک موضوع به خصوص که در توضیحات مقاله نوشته اید، یک راه بسیار عالی است که بفهمید آیا پیشنهاد دهنده برای خواندن دقیق آن وقت گذاشته است یا نه. در این مورد دیگر قبل از تصمیم گیری نیاز به هیچ گونه تامل ندارید، اگر اطلاعات مورد نیاز را نداشت دیگر اصلا در مورد آن پیشنهاد فکر هم نکنید.

امیدواریم تا زمانی که به پایان این لیست رسیدید، تعداد پیشنهاد هایی که نیاز به فکر کردن دارند را به حداقل رسانده اید. حال دیگر باید در مورد فریلنسر های واجد شرایط تحقیق نمایید و شاید با آن ها به چت کردن بپردازید تا وقتی که بتوانید فریلنسر مناسب را برای کار برگزینید.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تمرین داده کاوی و برنامه نویسی با پایتون

فوری برجسته سایر دروس دانشگاهی
1 1,000

کد نویسی و پیاده سازی مقاله

Matlab
0 0

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x