بگذارید قرارداد، رئیس شما باشد


 

تا به حال شده به خاطر اینکه یک مشتری از شما کاری خواسته و آن را رد کرده اید، احساس بسیار بدی پیدا کنید؟

یا اینکه یک مشتری، که یک ماه در پرداخت حقوق شما دیر کرده، در مورد جریمه ای که در نظر گرفته اید ناراحت شده است؟

اگر از قرار دادن خط قرمز برای مشتری ها احساس ترس می کنید، می توانید از این ترفند استفاده کنید: بگذارید قرارداد رئیس شما باشد.

همه ما میدانیم نوشتن قرارداد بسیار عالی می باشد زیرا حقوق و مسئولیت های تمام افرادی که روی یک پروژه کار می کنند را به روشنی بیان می کند، و اینکه باعث می شود مشتری ها شما را جدی تر بگیرند، زیرا به آن ها نشان داده اید که یک فرد حرفه ای هستید و انتظارات حرفه ای هم دارید. اما آیا می دانستید که قرارداد ها یک تکیه گاه بسیار مناسب نیز می باشند؟

اگر یک مشتری دارد شما را زیر فشار قرار می دهد تا بیشتر از میزانی که صحبت کرده اید از شما کار بکشد، یا اینکه یک محدوده زمانی ای را درخواست کرده که با میزان صحبت شده فرق دارد، قرارداد یک راه بسیار مناسب برای ایجاد خط قرمز می باشد، و شما هم هیچ موقع لازم نیست فکر کنید که چه چیزی باید بگویید!

بگذارید قرارداد رئیس شما باشد و هر چه در آن بیان شده را به دقت دنبال کنید.

اگر مشتری می خواهد کاری کند که در قرار داد بیان نشده، شما به راحتی میگویید:"این چیزی نیست که روی آن توافق کرده ایم، اگر بخواهید می توانیم در مورد گسترش قرارداد بحث کنیم ولی ممکن است روی قیمت/محدوده زمانی/محتوای پروژه تاثیر بگذارد."

"نه، ما توافق کردیم که حقوق را در 30 روز پرداخت کنید نه 45 روز"

"قرارداد ما دو دوره بازبینی و اصلاح را تایید کرده، که من هم انجام دادم. بازبینی و به روز رسانی هفتگی خارج از محدوده توافق ما می باشد."

این روش مخصوصا وقتی بسیار مفید است که شما از آن دسته از افراد باشید که به خواسته های مشتری ها نه نمی گوید و بعدا به سرعت پشیمان شده و افسوس می خورد.

با یادآوری کردن اینکه چه چیز هایی در قرارداد بیان شده، دارید نشان می دهید که زمان و توانایی هایتان با ارزش است: اگر بیشتر از این می خواهند، باید ارزش بیشتری برایتان قائل باشند.

اگر هر دویتان تصمیم گرفتید که گسترش دادن قرار داد ایده خوبی است، یک بند اصلاحیه به قرارداد اضافه کنید که چیستی و چرایی کاری که انجام خواهید داد را صریحا بیان کند. نگذارید فکر کنند بدون طی کردن پروسه، می توانند تغییراتی را در پروژه اعمال کنند، اگر فکر کنند ایجاد تغییر کار راحتی است، این کار را بیشتر انجام خواهند داد.

این هیچ اشکالی ندارد اگر بخواهید آزاد باشید و از گیر این ایراد ها و محدودیت های قانونی در بیاید، ولی باید این کار را از قصد انجام دهید. از قصد "بله" گفتن به مشتری ها یعنی:

(1) شما جداً روی کاری که می خواهید انجام دهید فکر کرده اید و فقط برای خوشحال کردن مشتری این کار را انجام نمی دهید.

(2) این حقیقت را بیان کنید که فقط همین یک بار برایشان استثناء قائل می شوید و نگذارید فکر کنند که به راحتی می توانند دوباره این کار را انجام دهند

(3) این استثنا قائل شدن را برایشان بسیار راحت نکنید: بسیار راحت یعنی اینکه کار ها را به همان طریق که در اصل روی آن توافق کرده بودید انجام دهید. انجام کار ها با شیوه جدید حداقل نیاز به کمی کار توسط خود مشتری دارد تا قدر کاری  که برایش انجام می دهید را متوجه شود

وقتی شما قرار داد را رئیس خود می کنید، این مراحل به صورت طبیعی انجام می شوند. برای تغییر قرار داد باید یک اصلاحیه بنویسید و آن را امضاء کنید: یک پروسه که به هر دو طرف کمک می کند که ارزش کاری را که انجام می دهند متوجه شوند.

اگر شما این سه کار را بدون استفاده از قرارداد - به عنوان تکیه گاه که به شما کمک می کند خط قرمز تعیین کنید و مراقب خود باشید - انجام می دهید: خدا را شکر!

اما اگر از قرارداد استفاده نمی کنید چون فکر می کنید که شما را محدود می کند یا اینکه کلا دلتان نمی خواهد از قرارداد استفاده کنید، به شما پیشنهاد میکنم که روشی که پیش رو گرفته اید را به خوبی برسی کنید و چک کنید که آیا از کار شما محافظت کرده و بهترین مشتری ها را به سمت شما می کشاند یا نه. لازم نیست اداری ترین فریلنسر ممکن باشید، اما باید کار و حرفه تان را بسیار جدی بگیرید.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
0 0

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
2 170,000

شبیه سازی مدل اشوبی چین با نرم افزار متلب

الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی مرکز کنترل اعلام حریق با stm32

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB ARM
2 1,000

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x