فقط روی موفقیت تمرکز کنید


 

شما هم احتمالا مانند بقیه فریلنسر ها بیش از یک توانایی برای کار کردن دارید. امروزه که قسمت بزرگی از بیزنس ها برون سپاری شده اند، به راحتی میتوانیم در بخش های مختلفی فعالیت نماییم. به عنوان مثال، یک طراح وب ممکن است علاوه بر مهارت برنامه نویسی، مهارت های دیگری مانند طراحی گرافیکی یا ترجمه نیز داشته باشد که در وقت های اضافه به آن ها بپردازد. به صورت تفریحی کار کردن به معنی کار بیشتر و در نتیجه حقوق بیشتر است و بدون این که متوجه شوید ممکن است حتی جای کار اصلیتان را بگیرد و یک پروفایل جدید برای شما ایجاد نماید.

اینچنین موقعیت هایی در دنیای قرارداد های فریلنسری بسیار شایع میباشند. به علاوه بسیاری از مواقع کارفرما ها نیز به گسترش این مسئله کمک میکنند، زیرا کارفرما ها دوست دارند کسی را داشته باشند که برای کار های مختلف مناسب باشد و دیگر نخواهند کار را به فرد جدیدی بسپارند.

این وضعیت فقط برای بعضی از فریلنسر ها جواب میدهد، اما برای خیلی ها از این  شاخه به آن شاخه پریدن پس از مدتی غیرقابل تحمل میشود. بسیاری از شما که درحال خواندن این مقاله هستید، با حس بی انگیزه شدن و دست از کار کشیدن آشنا هستید. اینکه زمان تحویل پروژه را عقب می اندازید و ساعت های زیادی پروژه های فرعی را انجام میدهید، نشان دهنده این است که بیزینستان دارد رو به افراط پیش میرود. افراط گرایی همیشه نقطه شکست بسیاری از افراد با استعداد و صاحب ایده بوده است.

توجه کنید که مثال بالا صرفا یک مثال بود و ما نمیگوییم که باید کارتان را تخصصی تر کنید یا قلمرو بیزینستان را محدود تر نمایید تا موفق شوید، هر فریلنسر فرمول خاص خودش را برای موفقیت دارد، فقط میگوییم که اضافه کردن کار های مختلف، میتواند این فرمول را ضعیف تر کند.

خوب حالا چطور میتوانید گستره تمرکزتان را محدود تر نمایید؟ با اینکه تصمیم بگیرید تلاشتان روی چه موضوعی باید متمرکز شود.

فاکتور های زیادی برای انتخابتان وجود دارد اما یکی از شاخص های برتر، میزان حقوقی است که از هر کدام از این کار ها به دست میاورید، اگر یک یا دو نوع از کارهایی که انجام میدهید حقوق بیشتری نسبت به بقیه دارند، دلیل بسیار خوبی برای انتخاب آن ها خواهید داشت. شاید از این نکته تعجب کنید ولی احتمالا این چند کار کارهایی هستند که بیشتر از همه نیز از انجام آن لذت میبرید. البته این موضوع نباید زیاد هم تکان دهنده باشد زیرا اساسا انجام کاری که به آن علاقه دارید سبب روی آوردن شما به فریلنسری شده است.

ممکن است فاکتور های دیگری هم در انتخاب شما نقش داشته باشند ولی در آخر این شما هستید که انتخاب میکنید چه کاری برای آینده شما و بیزینستان مناسب میباشد. اگر احساس میکنید راهی را انتخاب کرده اید که آینده ای در آن نمیبینید، برنامه کاریتان را تغییر دهید و به هیچ وجه نگرانی و دلواپسی در این باره به دل خود راه ندهید. به این کار دیدی مثبت داشته باشید و آن را یک تغییر مثبت در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که هر کاری که میکنید برای سلامت آینده کاری تان است.

حرف آخر: شما لزوما نباید یکی از جریان های مالی خود را قطع نمایید. خوشبختانه شما قدرت برون سپاری را در دستان خود دارید، درست مانند افرادی که شما را استخدام مینمایند. بسیاری از فریلنسر ها کارشان را با استخدام فریلنسر های دیگر گسترش داده اند. با وجود هزاران نیروی کار آماده، به راحتی میتوانید افرادی را بیابید که با استفاده از آن ها پاسخگوی نیاز کارفرماهایتان باشید.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
3 136,666

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x