چگونه به یک معلم خصوصی فریلنسر تبدیل شویم؟


 

معلمان کسانی هستند که افراد زیادی را به سوی کمال، آموزش داده اند. وقتی حرف از معلم میزنیم همه ناخود آگاه ذهنشان به سمت مدرسه و معلمان کارمند می رود، اما معلمان خصوصی مانند شما متفاوت اند. شما معمولا با یک تشکیلات یا موسسه آموزشی فعالیت نمی کنید، بلکه به صورت نیمه وقت کار کرده و خدماتتان را به صورت آنلاین ارائه می دهید. امروزه دانش آموزان، آموزش دو طرفه و تصویری را به مراتب به مدل کلاس و مدرسه ترجیح می دهند و این باعث ایجاد فضایی مناسب برای فعالیت معلمین فریلنسر شده است.

آموزش آنلاین یکی از گزینه های بسیار با دوام و ماندگار شما خواهد بود؛ همچنین کار پیدا کردن به عنوان یک فریلنسر بسیار راحت تر از کار پیدا کردن به عنوان یک معلم می باشد، در ضمن، از همان شروع کار حقوق مناسبی را در یافت خواهید کرد و در عین حال بسیار راحت تر و با آرامش تر می باشد – به احتمال زیاد حتی لازم نیست از پشت میز کارتان هم بلند شوید - بنابراین کار کردن به عنوان یک معلم فریلنسر بسیار سودمند و عملی می باشد.

وظایف کاری معلمین فریلنسر

معلمین عادی و فریلنسر اساسا کار مشابهی را انجام می دهند، با این فرق که مورد اول برای معلمین تمام وقت بوده و باید زیر نظر مدارس یا موسسات آموزشی فعالیت کنند، در حالی که مورد دوم مربوط به فریلنسر هایی است که معمولا به صورت کوتاه مدت و قراردادی برای موسسات خصوصی کار کرده و تن به استخدام طولانی مدت نمی دهند.

برخی از وظایفی که ممکن است به عنوان یک معلم فریلنسر داشته باشید:

- دانش آموزان را بر اساس نیاز های شخصی طبقه بندی کنید و بر طبق نیاز هایشان با آن ها سازگاری پیدا کنید

- محتوا و برنامه آموزشی تهیه کنید

- دانش آموزان را پس از درس ارزیابی کنید

- گزارشاتی از عملکرد ظاهری آن ها تهیه کرده و به ولی دانش آموز ارائه دهید

- به آخرین تکنولوژی های آموزشی مجهز شده باشید

توانایی ها

به گفته «آرتور وارد»: " یک معلم متوسط درس را می گوید. یک معلم خوب درس را توضیح می دهد. یک معلم خیلی خوب درس را نشان می دهد. یک معلم عالی انگیزه می بخشد."؛ شما به توانایی های قابل توجهی نیاز خواهید داشت تا بتوانید حتی یک معلم خوب در نظر گرفته شوید. به هر حال، هدف ما از این بخش این است که توجه تان را به توانایی های مهمی که باید برای تبدیل به یک معلم خصوصی فرابگیرید جلب کنیم.

توانایی های اساسی و مهمی که نیاز خواهید داشت:

- تجربه و سطح بالای تحصیلی در موضوعی که می خواهید آموزش دهید

- با دانش آموزان صبور بوده و با آن ها همدلی کنید

- بتوانید موضوعات بنیادی و پیچیده را به راحت ترین شکل توضیح دهید

- بتوانید به صورت مستقل فعالیت کنید

- توانایی های میان فردی و مدیریت فوق العاده ای داشته باشید

- توانایی حل مسائل و تجزیه و تحلیل بالایی داشته باشید

- مهم تر از همه، معلمین فریلنسر باید علاقه و انگیزه بسیار بالایی برای آموزش داشته باشند

چگونه در این کار موفق باشیم؟

در مسیرتان برای رسیدن به موفقیت در این کار، برخی ویژگی های کلیدی که به شما کمک خواهند کرد از برخی دیگر مهم ترند، البته طبیعی است که در ابتدای کار با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

دست انداز های زیادی وجود دارد که بیشتر فریلنسر ها باید با آن ها مواجه شوند؛ از اینکه همکاری ندارید که با او درد و دل کرده یا نهارتان را تقسیم کنید گرفته تا بی ثباتی و نبود چک حقوقی هفتگی. به هر حال، هر کس می تواند به موفقیت برسد یا حداقل در مسیر موفقیت قرار بگیرد اگر از این نکات بهره ببرد:

- ایجاد یک سایت زیبا و به روز یا ثبت نام در یکی از سایت های برون سپاری (مانند خودکار)

- شخصی سازی آموزش

- ارتباط موثر با دانش آموزان

- تبدیل آن درس به نقطه قوت دانش آموزان

- به حداقل رساندن ضعف دانش آموزان

- با مهربانی برخورد کردن با دانش آموزان

- ایجاد رابطه دوستی قوی با دانش آموزان

میانگین حقوقی

همان طور که قبلا هم گفتم، معلمین فریلنسر از معلمین عادی درآمد بیشتری کسب می کنند؛ میزان بالای فرصت ها مسئولیت کار را هم زیاد می کند. هیچ گونه کمبود فرصت و کمبود گزینه ای در این زمینه وجود ندارد و سایت های بسیار زیادی هستند که کار های متعددی برای معلمین آنلاین به همراه دارند.

درست مانند بقیه کار های فریلنسری، دو نوع سیستم پرداختی وجود دارد، حقوق ثابت و حقوق ساعتی. حقوق ثابت معمولا در محدوده 300 هزار تا 1 میلیون و 500 هزار تومان می باشد در حالی که حقوق مدل ساعتی چیزی در محدوده 15 تا 150 هزار تومان در نظر گرفته می شود(بسیاری از معلمین فریلنسر حرفه ای خدمات خود را به صورت متوسط، ساعتی 70 هزار تومان در نظر گرفته اند). البته برای شما بهتر است که در ابتدا حقوق پایینی را برای خود در نظر بگیرید اما وقتی که شهرت کافی را پیدا کردید، کار هایی بسیار مناسب و با حقوق بالاتری خواهید یافت.

کاریابی

امروزه فرصت های شغلی بسیاری برای معلمین فریلنسر وجود دارد. این کار جزو پر حقوق ترین کار ها به عنوان یک فریلنسر محسوب می شود و همچنین سایت های زیادی در سر تا سر جهان وجود دارد که در آن ها می توانید کار مناسبی در برای خود پیدا کنید.

مانند دیگر کار های فریلنسری، اولین کار که باید بکنید این است که یک صفحه فیسبوک ایجاد کرده و خدماتی که ارائه می دهید را به مردم اطلاع دهید. به علاوه، دوستان، خانواده و آشنایان را دعوت کنید که از صفحه تان بازدید کرده و آن را like نمایند.

جدا از آگهی های آنلاین، گزینه دیگری که دارید این است که در سایت khodkaar.ir ثبت نام کرده و از طریق سایت مشتریان و دانش آموزان را پیدا کنید که راه بسیار سریع تری نسبت به تبلیغات مستقل می باشد.

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

تحلیل آماری / خوشه بندی

ریاضیات آمار
0 0

ارتباط کامپیوتر با خطوط تلفن

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB Altium designer AVR
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
1 15,000

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
3 136,666

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x