نکاتی برای فریلنسر های تازه کار


 

 

قرار داد های فریلنسری در جامعه امروزی، به سرعت در حال افزایش است که البته دلیل قانع کننده ای هم دارد. با بحران اقتصادی و بی ثباتی بازار کار جهانی، این بسیار منطقی است که در خانه بنشینیم و با استفاده از استعداد و توانایی هایمان بیزینسی برای خودمان راه اندازی کنیم! فریلنسری برای افراد با اراده میتواند منافع بسیاری را به بار بیاورد، که یکی از جذابیت های آن این است که میتوانیم ساعت کار و روز های تعطیل را خودمان مشخص کنیم و اما از طرفی راه های مختلفی وجود دارد که شرایط ممکن است بر وفق مراد پیش نرود. این بسیار مهم است که ریسک های کار را بشناسیم و خودمان را برای مواجهه با آن ها آماده کنیم. همچنین کار های زیادی وجود دارد که شما میتوانید با انجام آن ها موفقیت خود را افزایش دهید.

چیز های بسیار زیادی وجود دارد که فریلنسر های تازه کار باید به آن ها توجه کنند، از ابتدای بستن قرارداد تا هنگام تحویل کار.

 در ابتدای کار صرف نظر از هر نوع پروژه، همیشه پروفایل و نوع باز خورد کارفرمای خود را چک کنید (در صورت وجود)

هر چند ممکن است اطلاعات پروفایل بسیار سطحی باشد و هیچ ضمانتی از صحت آن ها نیست، اما کارفرما های با تجربه، معمولا به میزانی اطلاعات در رزومه خود قرار میدهند که فریلنسر ها متوجه شوند که به چه نوع آدمی سر و کار دارند. همچنین کمبود اطلاعات مورد نیاز در پروفایل میتواند نشان دهنده این باشد که سرمایه گذار یا تازه کار است یا چیزی برای مخفی کردن دارد. مشاهده بازخورد، در صورت وجود، بسار واجب است زیرا نشان دهنده این است که کار فرما با فریلنسر های قبلی به چه صورت کار کرده است و نحوه رفتارش با آن ها چگونه بوده است. نیاز است که قبل از اینکه با کارفرمایی وارد قرارداد شوید، تا جای ممکن درباره او اطلاعات به دست بیاورید

هنگامی که تصمیم گرفتید روی یک پروژه پیشنهاد بگذارید، میتوانید نکات کلیدی موجود در مقاله " ده نکته برای دادن یک پیشنهاد موثر " را دنبال نمایید. استفاده از این نکات، به شما کمک میکند که احتمال استخدام شدن خود را بالا ببرید.

در حین پیشنهاد دادن در صورت لزوم از سیستم پیام رسانی درون سایت استفاده کنید که مطمئن شوید که شما و کارفرمایتان به صورت کامل شرایط کار و میزان دقیق حقوق را متوجه شده اید که پس از قرار داد مشکلی از این نظر پیش نیاید.

قبل از قبول کردن یک پروژه، حتما دوباره برگردید و به صورت دقیق جزئیات پروژه را مطالعه نمایید. اگر احتمالا مسئله ای برایتان پیش آمد قبل از اینکه قرار داد را نهایی کنید با کارفرما ارتباط برقرار کنید تا این مشکلات برطرف شود. رد کردن یک پروژه با مجهولات بالا بهتر از قبول کردن آن است.

بسته به سایز پروژه بهتر است پس از تکمیل هر بخش پروژه حقوق خود را دریافت کنید. در پروژه های بزرگ معمولا کارفرما ها با این روش موافقت مینمایند. همچنین غیر معمول است برای فریلنسر ها که درخواست حقوق یکجا پس از انجام کار در پروژه های بسیار بزرگ نمایند، اما بسیاری از سرمایه گذاران دودل میشوند که این کار را برای فریلنسر هایی که رزومه ای قوی یا بازخورد خوبی ندارند، انجام بدهند یا ندهند. به یاد داشته باشید که ریسک در هر دوطرف قرارداد فریلنسری وجود دارد. کار فرمایان و فریلنسر ها میتوانند از سیستم پرداخت درون سایت استفاده نمایند تا از ضرر کردن هر دو طرف قرار داد جلوگیری شود و ریسک کار پایین بیاید. همچنین با استفاده از سیستم پیام رسانی درون سایت شما میتوانید در صورت بروز مشکل در قرار داد یا نقص کاری طرفین، از ناظرین سایت کمک بگیرید (در صورت رد و بدل کردن هر گونه شماره تلفن، ایمیل و... سایت هیچ مسولیتی در این قبال ندارد)

و در آخر، به دست آوردن باز خورد مثبت از طرف کارفرما ها یک راه عالی است که به سرعت شهرت و امتیاز شما را بالا میبرد. بسیاری از کارفرما ها بسیار خوش حال خواهند شد که پس از موفقیت در یک پروژه برای فریلنسر بازخورد مثبت بنویسند، البته به یاد داشته باشید که ثبت باز خورد فقط در صورت فرداخت امن از طریق سایت امکان پذیر میباشد.

موفق و باشید و آغاز فریلنسیگ تون مبارک باشه!

آخرین پروژه های ثبت شده در سایت

عنوان پروژه تعداد پیشنهاد ها ميانگين پیشنهادات(تومان)

طراحی راه پله در اتوکد

فوری اتوکد
0 0

کنترل موجودی به روش mpc

فوری تئوری کنترل الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی راه پله در اتوکد

اتوکد
2 170,000

شبیه سازی مدل اشوبی چین با نرم افزار متلب

الگوریتم های کنترل
0 0

طراحی مرکز کنترل اعلام حریق با stm32

طراحی دیجیتال طراحی آنالوگ طراحی PCB ARM
2 1,000

نظرات

هنوز نظری برای این پروژه ارسال نشده است

پروژه ای برای انجام دارید؟

امروزه میلیون ها شرکت کوچک و بزرگ برای عملی کردن ایده های خود از فریلنسر ها کمک می گیرند. شما نیز پروژه ای برای انجام دارید؟

15 هزار تومان برای ثبت اولین پروژه خود از خودکار هدیه بگیرید

ثبت پروژه جدید
در انجام پروژه های برقی تخصص دارید؟

اگر در گرایش های مختلف رشته برق تخصصی دارید و به دنبال انجام پروژه های غیر حضوری هستید، به جمع مهندسین فریلنسر سایت خودکار بپیوندید.

ثبت نام در سایت خودکار
x