راهنمای استفاده از خدمات سایت

معرفی سایت خودکار

سایت خودکار، بازارکار آنلاینی برای فریلنسر های متخصص در گرایش های مختلف رشته برق و محل مناسبی برای برون سپاری پروژه برای شرکت های صنعتی و دانشجویان است.

شرح کلی فعالیت این سایت به شرح زیر است:

 1. کارآفرین یا دانشجو پروژه خود را در سایت ثبت می کند
 2. فریلنسر هایی که مهارت انجام این پروژه را داشته باشند، پیشنهاد همکاری خود را ارسال می کنند.
 3. پس از ثبت پیشنهاد در قسمت پیام ها کارآفرین و فریلنسر می توانند با یکدیگر گفتگو کرده تا به توافق برسند.
 4. کارآفرین با هر کدام از فریلنسر ها که به توافق رسید با انتخاب پیشنهاد وی پروژه را می بندد تا وارد میز کار شوند.
 5. در میزکار کارآفرین برای فریلسنر پرداخت امنی به عنوان بیعانه ایجاد کرده و مبلغی به وب سایت پرداخت می کند.
 6. فریلنسر پس از اطمینان از پرداخت بیعانه پروژه را آغاز می کند.
 7. پس از این که کارآفرین پروژه خود را تحویل گرفت و رضایت کامل حاصل شد پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد می کند.
 8. پس از آن فریلنسر می تواند برای مبلغ آزاد شده در خواست برداشت دهد تا به حسابش واریز شود.
 9. 5 درصد از مبلغ کل پروژه به عنوان کمیسیون از کارآفرین و فریلنسر دریافت می شود.
 10. آموزش قسمت به قسمت روند کار را می توانید در پایین به تفکیک مشاهده کنید:

فریلنسر به چه کسی می گویند؟

فریلنسر کسی است که سرویس‌ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می‌کند. آنها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه‌ای دستمزد می‌گیرند و اساساً یک کسب و کار یک نفره است. زمینه‌هایی که در آن فریلنسینگ رایج است عبارتند از: موسیقی، چاپ، نویسندگی، برنامه‌نویسی، عکاسی، روزنامه‌نگاری، آرایشگری، ویرایش، طراحی گرافیک، طراحی سایت، مشاوره، راهنمای تور، برخی فعالیت‌های مهندسی معماری. عملکرد فریلنسرها با هم بسیار متفاوت است. بعضی از آنها از مشتری می‌خواهند تا قرارداد امضا کند درحالی که بعضی دیگر کار را با یک موافقتنامه‌های شفاهی شروع می‌کنند. بعضی از فریلنسرها ممکن است هزینه کل پروژه را تخمین زده و بیعانه درخواست کنند. پرداخت به فریلنسرها نیز بسیار متفاوت است، فریلنسر ممکن است روزانه، ساعتی یا پروژه‌ای دستمزد بگیرد. یا بجای دریافت یک مبلغ مشخص بعضی از فریلنسرها از روش ارزش و قیمت گذاری مبتنی بر نتیجه کار برای مشتری استفاده می‌کنند. دریافت درصدی به صورت بیعانه. برای بعضی از پروژه‌های پیچیده بصورت فازبندی و در هنگام تحویل هر بخش از کار مبلغ آن قسمت را دریافت کنند.

مزایا

طور کلی فریلنسرها از تنوع کاری زیادی نسبت به کارمندان برخوردار هستند. بدون درنظر گرفتن به نیاز به یک درآمد ثابت - معمولاً آزادی عمل بیشتری برای انتخاب زمان و مکان کار خود دارند. تجربه کارهای متفاوت مشخصه‌های آنها را می‌سازد و در نتیجه شبکه‌ای از مشتریان برای خود تشکیل می‌دهند.

افراد می‌توانند همزمان با شغل پاره وقت یا تمام وقتشان، به عنوان شغل دوم به صورت فریلنسینگ کار کنند.

منبع: ویکی پدیا

راهنمای ثبت نام

راهنمای ویرایش اطلاعات، رزومه و نمونه کار

راهنمای ارسال و تأیید مدارک شناسایی

چرا باید مدارک شناسایی خود را تأیید کنم؟

ما به کارفرما ها و فریلنسر ها اکیداً توصیه می کنیم با کسانی همکاری کنند که مدارک بیشتری را تأیید کرده باشند. چرا که اگر در میانه راه کارفرما یا فریلنسر پاسخی نداد، راهی برای پیگیری او از طریق مدارک ارسال شده وجود داشته باشد و بیعانه پرداخت شده ی کارفرما یا وقت از دست رفته فریلنسر قابل پیگیری و جبران باشد.

چطور از حساب خود برداشت کنم؟

برای انتقال وجه از حساب کاربری به حساب بانکی خود باید اطلاعات پروفایل خود را تکمیل نموده و اطلاعات حساب بانکی خود را در صفحه اطلاعات حساب وارد کنید.

توجه داشته باشید که نام و نام خانوادگی ثبت شده در پروفایل باید با نام درج شده بر کارت بانکی ثبت شده یکی باشد.

پرداخت از طریق کارت به کارت انجام می شود و در صورتی که کارت شما پارسیان نباشد، ۵۰۰ تومان هزینه کارمزد انتقال که توسط بانک کسر می‌گردد به عهده شما خواهد بود.

ارتباط با پشتیبانی

برای ارتباط با پشتیبانی وارد قسمت پیام ها شده و روی گفتگو با ادمین کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید این ویدیو را تماشا کنید.

دریافت اطلاعیه ها

اطلاعیه های سایت به چهار طریق به شما گزارش داده می شود:

 1. پس از ورود به سایت اگر در قسمت بالا و سمت راست سایت روی نام کاربری خود کلیک کنید دکمه اطلاعیه ها و تعداد اطلاعیه های خوانده نشده را می توانید مشاهده کنید. در صورت کلیک روی آن لیست اطلاعیه ها به شما نشان داده میشود.
 2. اگر در هنگام ثبت نام ایمیل خود را صحیح وارد کرده باشید می توانید همه ی اطلاعیه ها را در ایمیل خود دریافت کنید. اگر تمایل نداشتید که دیگر ایمیلی برایتان ارسال شود از دکمه لغو عضویت در پایان یکی از ایمیل ها استفاده کنید.
 3. در صورتیکه ارسال اطلاعیه با پیامک را در ناحیه کاربری خود فعال کرده باشید و حساب شما در سایت موجودی داشته باشد، اطلاعیه ها بلافاصله به شما پیامک خواهند شد.
 4. همچنین می توانید اطلاعیه ها را در تلگرام خود دریافت کنید. برای اینکار وارد ربات @khodkaar_bot شده و در قسمت ناحیه کاربری در ربات یوزرنیم و پسورد خود را یکبار وارد کنید. اطلاعیه ها و پیام های جدید بلافاصله به شما ارسال خواهد شد و همواره می توانید لیست پیام ها و اطلاعیه های خوانده نشده را در ربات مشاهده کنید.

راهنمای صفحه پروژه برای فریلنسر ها

راهنمای پروفایل کاربران

راهنمای ارسال پیشنهاد برای پروژه

راهنمای میز کار برای فریلنسر ها

نکات مهمی که فریلنسرهای عزیز قبل از شروع به کار باید به آن ها توجه کنند:

 1. ارسال اطلاعات تماس در هرکجای سایت خلاف قوانین سایت است و در صورتی که با کارفرما به مشکلی برخورد کنید، تیم داوری با مشاهده اطلاعات تماس ارسال شده بین شما نمی تواند به گفتگو هایی که در سایت انجام داده اید برای اثبات و احقاق حق بسنده کند و درنتیجه هیچ داوری ای میان شما انجام نخواهد شد. در نتیجه برای اینکه هیچ گاه درطول پروژه حقی از شما ضایع نشود از ارسال اطلاعات تماس خودداری بفرمایید.
 2. هیچ گاه به یکدیگر اعتماد نکنید! در عین همکاری دوستانه و با احترام، مراقب باشید که هیچ گاه قبل از ایجاد بیعانه از سمت کارفرما، کار خود را به هیچ وجه آغاز نکنید. همچنین نباید قبل از تحویل پروژه به کارفرما درخواست آزاد کردن مبلغ بیعانه را داشته باشید.
 3. سعی کنید زمان تحویل پروژه را بیشتر از حدی که انتظار دارید به کارفرما اعلام کنید. چون اگر زودتر کار را تمام کنید ارزش و اعتبار شما بالاتر رفته و نظرات بهتری از کارفرما دریافت می کنید اما اگر زمان تحویل را کمتر اعلام کنید و نتوانید در زمان موعد پروژه را تحویل بدهید علاوه بر ایجاد سابقه ی بد برای شما، کارفرما می تواند از هزینه ی توافقی کم کرده و جای اعتراضی برای شما باقی نخواهد ماند.

کمیسیون سایت برای فریلنسر ها

5 درصد مبلغ بیعانه هنگامی که کارفرما آن را برای فریلنسر آزاد می کند به عنوان حق کمیسیون سایت برداشته شده و باقی آن به حساب فریلنسر واریز می شود.

هنگام بروز اختلاف چه کنیم؟

در صورت بروز اختلاف میان کارفرما و فریلنسر، باید از طریق پشتیبانی شرح اختلاف خود را به همراه مدارک خود ارائه کنند. تیم داوری گفتگو ها و فایل های رد و بدل شده را بررسی کرده و میان آن ها داوری می کند.

راهنمای ثبت پروژه جدید برای کارفرما

راهنمای صفحه پروژه برای کارفرما

راهنمای صفحه پیام ها

نکات مهمی که کارآفرینان عزیز قبل از شروع به کار باید به آن ها توجه کنند:

 1. ارسال اطلاعات تماس در هرکجای سایت خلاف قوانین سایت است و در صورتی که با فریلنسر به مشکلی برخورد کنید، تیم داوری با مشاهده اطلاعات تماس ارسال شده بین شما نمی تواند به گفتگو هایی که در سایت انجام داده اید برای اثبات و احقاق حق بسنده کند و درنتیجه هیچ داوری ای میان شما انجام نخواهد شد. در نتیجه برای اینکه هیچ گاه درطول پروژه حقی از شما ضایع نشود از ارسال اطلاعات تماس خودداری بفرمایید.
 2. هیچ گاه به یکدیگر اعتماد نکنید! در عین همکاری دوستانه و با احترام، مراقب باشید که هیچ گاه قبل از تحویل پروژه و رضایت کامل پرداخت امن را آزاد نکنید، همچنین کارفرما نباید قبل از ایجاد پرداخت امن از فریلنسر درخواست شروع پروژه را بکند.
 3. همیشه درصد کمی از مبلغ را با توافق قبلی با فریلنسر برای پشتیبانی پروژه قرار دهید. مثلاً 10 درصد از مبلغ کل پروژه را پرداخت امن کرده و پس از رفع باگ و مشکلات احتمالی پروژه که در طول زمان نمودار میشود، آنرا برای فریلنسر آزاد کنید.

راهنمای میزکار برای کارفرما

کمیسیون سایت برای کارفرما

هنگام ایجاد پرداخت امن برای فریلنسر 5 درصد از مبلغ پرداخت امن به عنوان حق کمیسیون سایت به مبلغ پرداخت امن افزوده خواهد شد.

x